Jaani kiriku kellamängukellad jõuavad Viljandisse

3. mai 2015

Jaani kiriku kellamängukellad

JAANI KIRIKU KELLAMÄNGUKELLAD JÕUAVAD VILJANDISSE

6. mail saabuvad Viljandisse 25 kellamängukella Hollandist. Kellad pannakse kirikuruumi vaatamiseks, enne kui nad kiriku torni paigaldatakse. Kakskümmend kellamängukella on leidnud juba „omanikud“ ehk kelle nimi või pühendus kallile inimesele graveeritakse kellale. 5 viimast kella on veel võimalik soetada 1500 euro eest, seda ei pea tegema üks inimene, vaid näiteks suguvõsa, küla või sõpruskond.
Samal päeval, 6. mail kell 19 on Viljandi Jaani kirikus heategevuskontsert, kus Tõnis Mägi ja Kärt Johanson laulavad tornikellade toetuseks: toome üheskoos Jaani kiriku torni 2 uut tornikella ning 25-st väiksemast kellast koosneva kellamängu.
Kaks uut tornikella Franciscus ja Johannes valati 17. aprillil Saksamaal Gescheri kellavalukojas, ka need kellad on peatselt Viljandisse saabumas.
Uute kirikukellade ja kellamängukellade paigaldamine kiriku torni saab lahkete annetajate abiga teoks Viljandi rahvusvahelisteks hansapäevadeks ja on kogudusepoolne kingitus tervele Viljandi linnale ning külalistele – kellamängu avakontsert on 4. juunil kell 22.15.
Projekti kogueelarve on ligi 90 000 eurot, tänaseks on kogutud üle 68 000 euro. Koguduse õpetaja Marko Tiituse sõnul on projekt edenenud üle ootuste hästi ning ta on veendunud, et 4 .juuniks, kui avatakse Viljandi rahvusvahelised hansapäevad, on kellamäng valmis esimeste meloodiate esitamiseks.
Koguduse liikme muusik Tõnis Mägi kinnitusel on meeliülendav anda kontsert sellise ettevõtmise toetuseks, mis kestab sajandeid ning mille vilju näevad ja kuulevad mitmed põlvkonnad peale meid.
Meil kõigil on võimalus projekti toetada mitmel viisil: ostes pileti 6. mai heategevuskontserdile, mille tulu läheb täies mahus projekti toetuseks, ka muusikud esinevad ilma tasuta. Samuti saab teha annetuse Viljandi Jaani koguduse sihtotstarbelisele kontole EE491010220080216011, kõik nimelised annetajad kantakse annetajate nimekirja, mis jäädvustatakse kirikus. Samuti on võimalus teha 1500-eurone annetus nimelise kellamängukella heaks ja graveerida sellele enda või oma kallite inimeste nimed.

Lähem info:

Marko Tiitus
Koguduse õpetaja
Tel 53 413 394
e-post: marko.tiitus@eelk.ee